Az Antall József Tudásközpont Kína referens/kutató munkatársat keres!

Budapesti munkavégzésre Kína referens/kutató munkatársat keresünk, aki hatékonyan hozzájárul a Tudásközpont Ázsiai és afrikai kapcsolatok irodájának tevékenységeihez mind a rendezvényszervezés, a partnerségek fenntartása, mind pedig a kutatás, publikációk készítése terén.

FELADATOK:

  • a Tudásközpont kínai, valamint az iroda profiljához tartozó további országokban lévő partnereivel való kapcsolattartás
  • Kínával és további, az iroda profiljához tartozó országokkal kapcsolatos projektek koordinálása, rendezvények szervezése
  • Kína és az iroda által vizsgált további országok bel- és külpolitikai, gazdasági, valamint társadalmi folyamatainak figyelemmel kísérése és kulcskérdéseinek elemzése
  • kutatómunka és szakmai publikációk készítése a megjelölt szakterületeken
  • részvétel az iroda napi munkafolyamataiban

ELVÁRÁSOK:

  • felsőfokú végzettség (befejezett, vagy megkezdett PhD tanulmányok előnyt jelentenek)
  • Kína bel- és külpolitikai, gazdasági, társadalmi folyamatainak magasfokú ismerete
  • további, elsősorban ázsiai országokra irányuló szakértelem
  • felsőfokú angol és tárgyalóképes kínai nyelvtudás (HSK 5)
  • tapasztalat kutatásban, elemzések és publikációk készítésében nemzetközi kapcsolatok tudományterületen
  • analitikus gondolkodásmód
  • gyors, precíz munkavégzés
  • szervezőkészség és terhelhetőség
  • önállóság és egyszerre több feladat ellátása
  • együttműködés a munkatársakkal
  • számítógépes irodai alkalmazások magas szintű ismerete (Excel, Word, Outlook)
  • médiaszereplések vállalása

AMIT KÍNÁLUNK:

  • versenyképes fizetés
  • heti 40 órás munkaidő
  • határozatlan idejű munkaviszony
  • szakmai fejlődési lehetőségek
  • széles kapcsolati háló

MUNKAVÉGZÉS HELYE:

1093 Budapest, Czuczor u. 2.

MUNKAVÉGZÉS KEZDETE:

2020. ősz

PÁLYÁZÁS MENETE:

A jelentkezéseket magyar nyelvű önéletrajzzal és motivációs levéllel az alábbi címre várjuk: roza.renata@ajtk.hu