Nemzetközi kapcsolatok elemző, tanulmányait a Budapesti Corvinus Egyetem Nemzetközi tanulmányok szakán végezte. BA diplomáját európai integráció, MA diplomáját diplomácia szakirányon szerezte. Az Antall József Tudásközpont Biztonságpolitika irodájának munkatársa, fő kutatási területe Németország kül- és biztonságpolitikája, valamint napjaink német Európa-politikája.
The European Union struggles to fight the recent period of different types of crises (polycrisis), as described by several books, papers and arguments in the scientific literature. The primary reasons of the European economic crisis are the global financial crisis of 2008, the Greek sovereign debt crisis, the prolonged reform process of the bank union and the lack of fiscal policy integration.
BővebbenA gazdasági válság hátterében a 2008-as világgazdasági változások, a görög szuverén adósság válság, az európai bankunió régóta halogatott reformja és a fiskális politika integrációjának hiánya áll. A migrációs válság oka főként a korábban nem tapasztalt mértékű menekültáradat, amelynek hátterében a küldő országok romló gazdasági (Koszovó, Albánia, Banglades, Pakisztán) és biztonsági (Szíria, Irak, Afganisztán) helyzete áll. A különböző történelmi és kulturális tapasztalatokkal bíró tagállamok társadalmai (a volt gyarmattartók és a poszt-kommunista félperiféria) eltérő módon reagáltak a kihívásra, ami aláásta az európai szolidaritást, felerősítve a korábban is létező feszültségeket.
Bővebben1973. december 21-én, Németország ENSZ-hez való csatlakozása után vette fel Magyarország (az akkori Magyar Népköztársaság) és az NSZK a diplomáciai kapcsolatot, ami a magyar-német kapcsolatok történetében kiemelkedő mérföldkőnek számított, és a következő évtizedekben a bilaterális kapcsolatok alakulásának alapját adta, hiszen ezt követően egyre inkább felélénkültek a két ország közötti politikai, kulturális és gazdasági kapcsolatok.
BővebbenAz elmúlt évtizedekben a világ népességének példátlan növekedését tapasztalhattuk meg. Míg 1974-ben bolygónk lélekszáma 4 milliárd, 1999-ben 6 milliárd, idén pedig 7,8 milliárd főtt tett ki, addig a közeljövőben a globális népesség meg fogja haladni a 8 milliárd főt. Ez a gyors növekedés a kevésbé fejlett nemzeteket fogja leginkább érinteni; ezzel szemben a gazdaságilag fejlett államokban világszerte – kölcsönösen összehangolt trendek miatt – a népesség rohamos csökkenése lesz tapasztalható.
Bővebben