Gyakornoki Program

Érdekelnek a legújabb trendek, hírek és elemzések a nemzetközi tanulmányok, politika- és társadalomtudományok világából?

Jelentkezz az Antall József Tudásközpont gyakornoki programjába, szervezd velünk a Tudásközpont programjait, kutass és publikálj az AJTK profiljába illő területekről, kapcsolódj be a nemzetközi irodáink életébe!

A 2020. évi tavaszi gyakornoki program jelentkezési időszaka: 2020. február 3-23.

A gyakorlat abban a nemzetközi irodában zajlik, ahova felvételt nyer a gyakornok. Maximum 6 hetes időtartamra fogadjuk a gyakornokokat, heti 20 óraszámban, ősszel október-december közti időszakban, míg a tavaszi félév során március-május között nyílik lehetőség bekapcsolódni az AJTK mindennapjaiba.

Érvényes jelentkezésnek az minősül, amely tartalmazza a jelentkező:

  1. önéletrajzát,
  2. motivációs levelét, amelyben jelentkező kitér arra, hogy melyik irodához csatlakozna az aktuális lehetőségek közül, lásd lent, (megjelölhet többet is),
  3. valamint egy szakmai publikációt (pl.: cikk, tanulmány, beadandó, amely az egyetemi évek alatt készült),
  4. a jelentkezésnél előnyt jelent az oktatói ajánlólevél.

A jelentkezéseket az alábbi e-mail címre várjuk: internship@ajtk.hu

Várható feladatok:

  • a szakmai programok szervezésébe való bekapcsolódás (kapcsolattartás az előadókkal, összefoglalók írása, szakmai anyagok előkészítése, stb.),
  • az AJTK Kutatói blog és Fókuszban magazin cikkeinek előkészítésében való segítség, esetenként saját publikációs lehetőség,
  • szakmai konferenciák, társszervezetek eseményein való részvétel, nemzetközi kapcsolattartás.

Amit nyújtani tudunk:

  • a Tudásközpont kutatási profilján belül kutatási és publikálási lehetőséget biztosítunk,
  • betekintést nyerhetsz a rendezvényszervezés összetett folyamatába, valamint a különböző szakmai projektek munkafázisaiba a kezdetektől a kivitelezésig, mellyel értékes szervezői tapasztalattal gazdagodhatsz,
  • gyakornokként a saját érdeklődési körödnek megfelelően végezheted munkádat – a változatos szakmai fejlődést biztosító feladatokkal elősegítjük a kreatív ötletek kibontakozását,
  • kiterjedt kapcsolati hálózatunk a hazai és külföldi, külügyi és diplomáciai intézményekkel és szervezetekkel lehetőséget biztosít ösztöndíj elnyerésében vagy elhelyezkedésben.

Amit elvárunk:

  • minimum négy befejezett egyetemi félév
  • legalább középfokú angol nyelvvizsga

Aktuális gyakornoki lehetőségek:

  • EU-V4 Iroda
  • Transzatlanti kapcsolatok Iroda
  • Fenntartható Fejlődés Iroda
  • Tehetséggondozás Iroda

2014 őszétől már a határon túli magyar és külföldi diákokat is várjuk a gyakornoki programunkba. A szakmai fejlődés elősegítése mellett célunk a külhoni és a magyarországi magyarok közötti kapcsolatok megerősítése. A külföldi hallgatónak egy küldő intézményen keresztül kell pályáznia; ez az intézményi kapcsolat elősegítheti a Tudásközpont nemzetközi együttműködési profiljának bővítését is.